Hlavní obsah

Zapomněli jste své heslo?

Jak zobrazím a ověřím hlášení

Hlášení je možné zobrazit a ověřit dvěma způsoby:

  • přímo v aplikaci ISPOP - po přihlášení do účtu daného ověřovatele v ISPOP – v sekci MŮJ ÚČET – záložka v menu HlášeníOvěření hlášení.  Po rozkliknutí Detailu hlášení (ve sloupci Akce) je možné pomocí tlačítka „Originál“ případně „PDF pro tisk“ zobrazit dané hlášení. Ověření pak lze provést opět v Detailu hlášení (v záložce Ověření hlášení) a to pomocí ikon ve sloupci Akce. S hlášením je možné provést následující operace: provést ověření, odložit, vrátit k doplnění, postoupit pro nepříslušnost u bezpoplatkových hlášení, zahájit daňové řízení (§91), vady podání (§74 DŘ), rozhodnutí o stanovení daně (§147 DŘ) a další u poplatkových přiznání;
  • pomocí softwaru třetích stran.

UPOZORNĚNÍ: Krajský úřad z titulu RECENZENTA má přístup ke všem zaslaným hlášením do systému ISPOP v záložce „Přehled hlášení“. V této záložce je tedy nutné nejprve pomocí filtru a rozšířeného filtru zobrazit pouze hlášení, která přísluší danému krajskému úřadu.

V záložce „Ověření hlášení“ má příslušný ověřovatel k ověření dostupná pouze ta hlášení, která místně přísluší krajskému úřadu, jehož zaměstnancem je aktuálně přihlášený uživatel (ověřovatel).

Postup ověření hlášení naleznete také v kapitole Ověření hlášení v Manuálu pro ověřovatele a recenzenty.